Róża RodzicówRóża Różańcowa Rodziców
to modlitwa za dzieci małe, studentów, a także te, które mają już swoje dzieci (wielu rodziców wspiera w ten sposób dorosłe już dzieci, bowiem dzieci w każdym wieku potrzebują takiego wsparcia!). W Polce jest już ponad 2 100 Różańcowych Róż Rodziców czyli 42 000 Rodziców modlących się każdego dnia za dzieci.
Chcesz swojemu dziecku podarować coś naprawdę cennego (i to każdego dnia)?

Podaruj dziesiątkę różańca!

To tylko 3 minuty dziennie i naprawdę - nie wiele kosztuje!


Dlaczego rodzice decydują się na udział w tej modlitwie?


a. Dlatego, że w życiu ich dzieci dzieje się coś złego - a wierzący rodzice w trudnościach zwracają się do Boga o pomoc. Mają świadomość, że jakieś zło dotyka ich dzieci i nie potrafią sobie z tym poradzić, więc w końcu szukają pomocy u Boga.

b. Dlatego, że dostrzegając we współczesnym świecie zalew zła, zaczynają zdawać sobie sprawę, jak trudno się przeciwstawić temu, a chcieliby dać swoim dzieciom coś więcej niż tylko materialne wartości, chcieliby swoje dzieci jakoś przed tym złem ochronić. Najczęściej obie te sytuacje występują w różnych proporcjach razem.

c. Dlatego, że modlitwa różańcowa wprowadza dzieci w świat łaski Bożej przez Maryję. Tak jak Maryja czuwała nad rozwojem Pana Jezusa, tak samo czuwa teraz nad rozwojem powierzonych Jej dzieci.

Ważny też jest element wspólnotowy. W tej modlitwie modlę się nie tylko za swoje dziecko, ale też za inne dzieci z mojej Róży Różańcowej. Ale również za moje dziecko (bądź dzieci) modli się też innych 19 innych rodziców – tutaj tkwi siła modlitwy wspólnotowej!Odmówienie 10 różańca zajmuje 3 minuty
. Modlić się można w drodze do pracy, stojąc w korku, przy kuchni – miejsce nie ma znaczenia. Dziesiątka do dziesiątki i tak płynie w górę nieustanna modlitwa Rodziców za dzieci, chrześniaków, zięciów i synowe.

Modlitwy nie można jednak traktować magicznie: że nagle Bóg przemieni dzieci w chodzące anioły, albo że „przemówi im do rozsądku”. Jednak w wielu przypadkach modlitwa połączona z głęboką wiarą działa prawdziwe cuda. Modląc się za nasze dzieci sami stajemy się bardziej pokorni, inaczej oceniamy siebie jako rodziców, zyskujemy inne spojrzenie na nasze dzieci. Wielu rodziców składa świadectwo:

"Efekty tej modlitwy widzę we własnej rodzinie. Córka, które przestała chodzić do kościoła, poszła się wyspowiadać. Zniknęło napięcie, takie psychiczne "przeciąganie liny", które było między nami".

"Po miesiącu mojej modlitwy, 18-letni syn uzależniony od gry internetowej w stopniu uniemożliwiającym mu normalne życie, sam postanowił z tym skończyć. Po dalszym pół roku modlitw - z własnej inicjatywy - zaczął uczęszczać na Msze św.".

Modlitwa Różańcowa kojarzy się nam przeważnie z osobami starszymi, ale nic bardziej mylnego. Większa część Róż Różańcowych Rodziców to młodzi ludzie, młode małżeństwa, kobiety w ciąży, sporo młodych ojców.

"Wstąpiłam do róży w czerwcu, zaraz po urodzeniu mojej córeczki. Wiem, że moje dziecko jest pod najlepszą opieką, której ja nie potrafiłabym zapewnić. Przekonanie, że wiele osób modli się za nie, daje mi wewnętrzny spokój. I są już pierwsze owoce: zniknęły lęki młodej mamy".

Różaniec to nie klepanie zdrowasiek. Oczywiście to ode mnie zależy czy będę się modlił, czy bezmyślnie klepał; podobnie jak ode mnie zależy czy pracuję solidnie, czy się w pracy obijam.

Kochani rodzice i dziadkowie. Pamiętajcie, że modlitwa to Boży płaszcz, który chroni i minimalizuje zło w życiu dzieci, za które będziecie się modlić. Nie wiecie też jak potoczy się życie waszych dzieci i wnuków. Modląc się w tej wspólnocie, będziecie wokół swoich dzieci tworzyć przestrzeń Bożej łaski.


Nikt z rodziców przy całej swej trosce, nie przewidzi, w jaki sposób potoczy się los jego dziecka, dlatego warto tę przyszłość otoczyć codzienną modlitwą. Wytrwała modlitwa rodzicielskiego serca nie może być niewysłuchana przez Boga!Przy naszej parafii istnieją dwie Róże Różańcowe Rodziców: "św. Jana Bosko" oraz "św. Franciszka z Asyżu". Członkowie RRR przez cały miesiąc modlą się indywidualnie, natomiast raz w miesiącu spotykają się na wspólnej modlitwie w intencji dzieci i wnuków.

Opiekunem Wspólnoty jest o. Barnaba. Osoby pragnące włączyć się do modlitwy za dzieci proszone są o kontakt osobisty bądź: barnabaofm@wp.pl.Źródło:
www.rozaniecrodzicow.pl www.sluzew.dominikanie.pl


© Parafia św. Paschalisa w Raciborzu 2011r. Projekt i wykonanie: o. Barnaba Lewkowicz ofm