16-23.06.2019r.
Uroczystość Trójcy Świętej

1. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.

2. Nabożeństwo do św. Antoniego we wtorek.

3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.00.

4. Spotkanie organizacyjne młodzieży oraz budowa ołtarza na Boże Ciało w środę o godz. 16.30. Zapraszamy chętną młodzież.

5. W czwartek przypada UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Manifestujemy publicznie swoją wiarę i przynależność do Chrystusa. W tym roku trasa procesji przebiegać będzie ulicami: Kanałową, Piaskową i Sudecką. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: dwóch na ul. Kanałowej; na ul. Sudeckiej (przy domu nauczyciela i przy kościele). Parafian mieszkających w sąsiedztwie tych ołtarzy prosimy o zaangażowanie i pomoc przy ich budowie. Trociny dostarczone będą we wtorek i znajdować się będą obok bramy wjazdowej do ogrodu klasztornego.

Msza św. z procesją Eucharystyczną o godz. 7.30. Zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe, dzieci komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, Marianki, orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów i wszystkich parafian. Następna msza św. w tym dniu sprawowana będzie bezpośrednio po powrocie procesji ok. godz. 10.00 (na Płoni) i o godz. 11.00 (na Oborze).

6. Przez całą Oktawę Bożego Ciała msze św. wieczorne połączone będą z procesją Eucharystyczną. Tradycyjnie prosimy mężczyzn do baldachimu, dzieci komunijne i rocznicowe na biało, dzieci szkolne, młodzież, Marianki, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów.

7. Dzisiejsza kolekta była kolektą inwestycyjną. Za wszelkie złożone ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać.

8.
W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek.

9. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Ojca. Msza św. w intencji wszystkich Ojców naszej parafii zostanie odprawiona o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.

10. Zapowiedzi przedmałżeńskiespan>
Tomasz Depta, kawaler, katolik z Raciborza
Karolina Pater, panna, katoliczka z Kuźni Raciborskiej  / zapowiedź III

Aleksandra Przegendza, panna, katoliczka z Raciborza
Piotr Sobek, kawaler, katolik z Rybnika / zapowiedź III

 

Dziękując za wspólną modlitwę, złożone ofiary i dary składane przy furcie klasztornej, wszystkim życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.span>© Parafia św. Paschalisa w Raciborzu 2011r. Projekt i wykonanie: o. Barnaba Lewkowicz