12-19.08.2018r.
XIX Niedziela Zwykła

1. Nieszpory niedzielne o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy

2.
W poniedziałek czcimy Matkę Boską Fatimską. W tym dniu rozważamy tajemnice różańca: o godz. 6.00 – część Radosna. Przed mszą św. wieczorną – część Bolesną,  na Oborze – tajemnice światła, a wieczorem po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem – tajemnice chwalebne.

3. Nabożeństwo do św. Antoniego we wtorek, Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czwartek po wieczornej mszy św.

4.
W środę przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Podczas mszy św. błogosławić będziemy zioła i kwiaty, a podczas nabożeństwa do Matki Bożej o godz. 15.00 w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji wszystkich rodzin naszej parafii.

5.
Wyjazd na Odpust Wniebowzięcia NMP na Górę św. Anny w sobotę o godz. 9.00 sprzed kościoła. O godz. 10.30 w kaplicy Domu Pielgrzyma odprawimy mszę św. w intencji żyjących i zmarłych parafian. Powrót w godzinach wieczornych.

6. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.

7.
W tym tygodniu nastąpią zmiany personalne w klasztorach naszej prowincji. Naszą wspólnotę opuści br. Korneliusz Borczuch. Dziękując mu za wszelkie dobro wniesione do naszej wspólnoty klasztornej i parafialnej, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na nowej placówce w Kłodzku. Do naszej wspólnoty klasztornej dołączy br. Izajasz Górniak, który pełnił będzie funkcję zakrystianina i kucharza.

8.
W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 msza św. sprawowana będzie za żyjących i zmarłych Parafian oraz za pielgrzymujących na Górę św. Anny i do Częstochowy.

9.
W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna. Już teraz za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

10.
Wyrazy wdzięczności składamy Panu Andrzejowi Fac za pomoc w pracach przy naszym kościele i klasztorze.

 


Dziękujemy na wspólną modlitwę, złożone ofiary
i dary składane przy furcie klasztornej.© Parafia św. Paschalisa w Raciborzu 2011r. Projekt i wykonanie: o. Barnaba Lewkowicz /div>