15-22.10.2017r.
XXVIII Niedziela Zwykła

1. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe

2.
W dniu jutrzejszym obchodzimy Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – głównej patronki Śląska. O godz. 17.30 różaniec, a następnie msza św. ku czci św. Jadwigi – patronki naszej prowincji zakonnej.

3. Nabożeństwa różańcowe
od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o godz. 15.00. Prosimy rodziców, by dopilnowali uczestnictwa dzieci i młodzieży w nabożeństwach.

4. Spotkania duszpasterskie w tym tygodniu:

a. Próba Scholki parafialnej w środę o godz. 16.30.

b. Spotkanie III roku katechumenatu w środę po Różańcu, II roku w czwartek o godz. 17.00.

c. Zbiórka dla ministrantów w środę po nabożeństwie różańcowym. Na zbiórkę zapraszamy nowe dzieci, które chciałyby dołączyć do grona ministrantów.

d. Spotkanie dzieci komunijnych w czwartek o godz. 17.00. Po spotkaniu dzieci udają się na nabożeństwo różańcowe.

e. Marianki spotykają się zgodnie z ustalonym planem.

f. Spotkanie młodzieżowej fraterni w piątek po nabożeństwie różańcowym.

g. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek o godz. 19.30.

5. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Po nabożeństwie różańcowym odmówimy litanię do św. Jana Pawła II powierzając mu wszystkie rodziny naszej parafii. Na zakończenie nabożeństwa będzie możliwość ucałowania relikwii św. Papieża.

6.
Dzisiejsza kolekta była kolektą inwestycyjną przeznaczoną na remont naszego klasztoru. Za wszelkie złożone ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać.

7.
W przyszłym tygodniu parafialny zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci, chorych i starszych parafian oraz na wieczerzę wigilijną dla samotnych parafian.

8.
Pod chórem na stoliku wyłożone są listy na których można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL (bez numeru PESEL głos jest nieważny). Listy będą wyłożone do przyszłej niedzieli włącznie.

9. Spotkania przygotowujące osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania
rozpoczną się 28 października o godz. 19.00 w parafii NSPJ w Raciborzu.

10. Informujemy, że zakupiony został opał do ogrzewania naszego kościoła.

11. Serdeczne dziękujemy
za pomoc w pracach przy naszym kościele Panom: Marianowi i Pawłowi Płonka.


Wszystkim Parafianom dziękujemy
za wszelkie wyrazy życzliwości, za pomoc, dary i ofiarność.
Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.© Parafia św. Paschalisa w Raciborzu 2011r. Projekt i wykonanie: o. Barnaba Lewkowicz