Umieszczone tutaj materiały poruszają nie tylko kwestie wiary i moralności, ale także te, które dotykają różnych zagadnień społecznych. W czasach wielkiego szumu medialnego i natłoku informacji, - które często wzbudzają w człowieku niepewność - warto wsłuchać się i w ten głos. Mamy nadzieję, że odpowie on (przynajmniej w jakimś stopniu) na pytania, które - jako ludzie - często sobie zadajemy.
liniaKonkurs Piosenki Religijnej Góra św. Anny 2015r.


Młodzieżowy spływ kajakowy 2014r.

Pielgrzymka Ministrantów, Marianek i grup przyparafialnych

Ideologia gender - zagrożenie dla cywilizacji - wykład ks. prof. Dariusza OkoFilm, który wysadził GenderFilm pokazuje, że za ideologią gender stoi ignorancja, idąca w zawody z arogancją. Film, który wysadził gender Portal Rebelya zaprezentował film „Hjernvask” (Pranie mózgów) z polskimi napisami. Autorem filmu jest Harald Eia, znany w Norwegii komik, który w prosty sposób skompromitował w tym kraju ideologię gender. Pod wpływem tego filmu opinia publiczna w Norwegii, pozostająca wcześniej pod silnym wpływem genderowej propagandy, zaczęła dostrzegać nonsensy i absurdy tej pseudonauki.

więcej
Sumienie jest myśleniem BogaDlaczego nie wystarczy rozważać grzechów we własnym sumieniu?

Po co komu spowiedź?Święto naszej szkoły
Podczas tegorocznego święta naszej szkoły (im. Noblistów Polskich) uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali program artystyczny poświęcony Lechowi Wałęsie. Oprócz tego, przekazali wiedzę na temat Lecha Wałęsy w niecodzienny sposób...
Z inicjatywy Pani Katarzyny Polanowskiej i przy wsparciu Pana Adriana Szczypińskiego - oraz udziale uczniów naszej szkoły, powstał poniższy film.


Święte dzieciLubelskie Hospicjum dla Dzieci im. "Małego Księcia" funkcjonuje od 1997 roku – jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci. Powstało z inicjatywy naszego współbrata o. Filipa Buczyńskiego.

Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.


Warto obejrzeć
Gorąco polecam film (wystarczy kliknąć na zdjęcie), ukazujący życie pustelnika z Kalwarii Zebrzydowskiej (niestety - już świętej pamięci). Co roku pielgrzymował (pieszo) także na odpust ku czci św. Anny na Górę św. Anny, gdzie zatrzymywał się na kilka dni.
Będąc jeszcze w seminarium - i jeżdżąc w okresie wakacyjnym do pomocy na Górę św. Anny, - miałem okazję osobiście poznać tego wyjątkowego człowieka. Jego postawa i życie było przeniknięte modlitwą. Niewiele też potrzebował do życia. Często nocował gdzieś na Kalwarii przy kapliczce, bądź w jednym z pomieszczeń gospodarczych przy naszym klasztorze (nigdy nie chciał pokoju).
                                                                                                                         o. Barnaba

 
© Parafia św. Paschalisa w Raciborzu 2011r. Projekt i wykonanie: o. Barnaba Lewkowicz ofm