Adoracja


Modlitwa adoracyjna jest z jednej strony modlitwą trudną i wymagającą (szczególnie na początku). Z drugiej zaś bardzo owocną.

Prawdą jest to, że modlić się możesz wszędzie - ponieważ Pan Bóg jest wszędzie. Musisz jednak pamiętać, że nie wszędzie Jego obecność jest taka sama. Modląc się w domu, w drodze do pracy itp. spotykasz się z Nim w sposób duchowy, a w kościele w sposób rzeczywisty. Jest to najdoskonalsza forma spotkania z twoim Bogiem - dostępna ci tutaj na ziemi.
 
Trwając przed Bogiem - będącym pośród nas w Najświętszym Sakramencie - można czasem odnieść wrażenie, jakby trwało się przy trawiącym ogniu.  Ciężko człowiekowi wytrzymać, bowiem kotłują się w nim przeróżne myśli i uczucia.

W tej chwili ciszy  "wychodzi” z człowieka to wszystko, co jest tłumione podczas pędu codziennego dnia. Do tego dochodzi także wewnętrzny niepokój.

Różnica jednak polega na tym, że ten Boży ogień nie niesie spustoszenia, lecz oczyszczenie. Z tego spotkania zawsze wyjdziesz spokojniejszy i silniejszy, bowiem dajesz Bogu szansę na to, by uporządkował w tobie to, co w tobie nieuporządkowane, by przywrócił w tobie ten wewnętrzny pokój z którego zostałeś wybity przez pęd i problemy dnia codziennego.

Zapraszamy!

Adoracja w naszym kościele w każdy czwartek po mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30).

© Parafia św. Paschalisa w Raciborzu 2011r. Projekt i wykonanie: o. Barnaba Lewkowicz ofm